مجموعه ایلیا شما را به خرید بهترین محصولات کتانی اسپرت و کفش ایلیا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید کتانی اسپرت تولید ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

تجارت کتانی اسپرتخرید کتانی اسپرت ارزان قیمتتولید کتانی ایرانتولید کنندگان کفش و کتانیتولید بهترین کتانی ایرانمشکلات تولیدکننده کفشتامین کننده صنعت کتانی ایرانواردات مواد اولیه کتانی و کفشسایز بندی کتانی های تولید ایران
بهترین کتانی ایران

کتانی اسپرت

احتمالا تا امروز اگر از کتانی اسپرت تولید ایران خریداری کرده باشید این جمله ها را شنیده اید که می گویند مثلا پای چپ یا راست همیشه کمی بزرگ تر هست!!!
احتمالا برایتان پیبش آمده است که فکر می کردید باید از کتانی با شماره 42 استفاده کنید اما فروشنده به شما کتانی شماره 43 را می دهد و می گوید این کار ها قالب کوچک هستند!!!

تجارت کتانی اسپرت

تجارت کتانی اسپرت

تولید کردن کفش کتانی اسپرت در ایران با چالش های فراوانی رو به رو می باشد که برخی از آن ها را از زبان یک مختصص در این زمینه برسی خواهیم کرد.

هر تاجری در هر زمینه و صنفی که به تجارت می خواهد بپردازد،  باید نسبت به آن صنعت اشراف داشته باشد.

هر چه قدر چالش یک صنعت بیش تر باشد یعنی جالش در بخش از آن و در هر سطحی در آن نیز بیش تر می باشد.

باید حرفه ای های صنعت را شناخت و با تکیه بر دانش آن ها رو به جلو حرکت کرد.

فعالیت، بسیاری از فعالین کفش ایلیا به زمان پیش از انقلاب اسلامی باز می گردد، اما باز با این وجود بسیاری مسائل برای آن ها هم چالش برانگیز هست.

صنعت کتانی ایران آن اندازه متخصص و منابع دارد که نیاز کل دنیا را تامین کند، میزانی از ظرفت این صنعت استفاده می شود که تجار کفش و کتانی فعال ایرانی توانایی داشته باشند.

در این صنعت در حال حاضر مسئله به هیچ وجه تولید نیست و همان طور که بار ها نیز به آن اشاره کرده ایم، به کمک مشاوران کفش ایلیا تقریبا هر کسی می تواند کفش و کتانی تولید کند یا درخواست تولید کتانی سفارشی داشته باشد، صفر تا صد این صنعت را به شما آموزش می دهند و شما به عنوان یک متخصص با حمایت و پشتیبانی متخصصین با تجربه به تولید خواهید پرداخت.

خرید کتانی اسپرت ارزان قیمت

در صورتی که قصد خرید کتانی اسپرت از ایران را داشتید، بدانید قبل از خرید باید حتما در رابطه با بازار کفش کتانی ایران بدانید.

 • بدانید کتانی های کپی با کتانی های اصلی چه تفاوتی دارد.
 • باید بدانید که چگونه اصالت کتانی اسپرت اورجینال را آزمایش کنید و بفهمید که واقعا اورجینال هست یا خیر.
 • برند های ایرانی را بشناسید، بدانید به کدام نام ها می توانید اعتماد کنید.
 • مشکلات کتانی های ایرانی را بدانید تا بدانید که باید مراقب باشید که کدام مدل کتانی اسپرت را خرید کنید یا نکنید.
 • حداقل حدود قیمت کتانی مورد نظر خود را باید بدانید.

خرید کتانی اسپرت ارزان قیمت در ایران بسیار انجام می شود، بحث فقط کفش کتانی نیست، به علت مشکلات اقتصادی کلا محصولات ارزان تر در ایران تقاضا بیش تری دارد.

کتانی اسپرت ارزان

 

در کتانی هایی که در ایران تولید می شوند نمونه های بسیاری وجود دارد که مشابه نمونه های وارداتی تولید شده و حتی آن ها را به جای کتانی اورجینال به فروش می رسانند و خریدار می پندارد که او توانسته است محصول خود را که ارزشش هرچند بوده را با نصف قیمت خریداری کند،

از یک منظر او درست فکر می کند به هر حال کتانی های ایرانی با کیفیت واقعا از کیفیت بالایی برخوردار هستند، کتانی ایرانی با کیفیتی که به جای کتانی اصلی فروخته می شود گاهی حتی از نمونه اورجینال خود هم با کیفیت تر هست

به هرحال شرایط ایران برای تولید کتانی شرایط مناسبی هست و اگر این موقعیت تولید کنندپان ایرانی نصیب شرکتی مانند نایک یا آدیداس می شد قطعا می توانست در بازار های جهانی نام خود را از یکی از برند های پر فروش به تنها برند تبدیل کند.

تولید کتانی ایران

در کشور ایران به آن علت که تولید مواد اولیه کفش و کتانی در مقداری زیاد و ده ها برابر نیاز صنایع انجام می شود، مواد اولیه برای تولید کتانی هم موجود هست هم با قیمتی مناسب می توان آن را تامین نمود، از سویی دیگر تعداغد نیروز متخصص در این صنعت 80 ساله کم نیست و می توان بر روی آن ها حساب کرد.

تولید کتانی اسپرت

بگذارید بحث را کمی باز تر کنیم.
برای تولید کتانی به چه مواد و محصولاتی نیاز داریم، صنایع مادر صنعت کفش کدام است و کلا چه تولید کتانی از صفر تا صد شامل چه مراحلی می شود.

در ادامه متوجه خواهید شد که چه قدر ایران در صنایعی مانند کفش و کتانی جای رشد دارد، چه قدر فرصت وجود دارد که گویی کسی به آن ها توجهی نمی کند، باید بگوییم این طور نبوده کسی به این فرصت ها توجه نکند، افراد مختلفی ان را دیده اند از این فرصت ها استفاده کرده اند و می کنند اما از آنجایی که به دنبال منافع اندک خود هستند و آن را برای همگان نمی خواهند از توسعه فراگیر این صنعت جلوگیری کرده اند، گرچه شاید به نظر کوتاه بینانه باشد، اما به هرحال این اتفاق افتاده است.

از سویی دیگر شرایط تولیدی های کتانی به گونه ای نیست که بتوانند آن ها همچین حرکتی را پایه ریزی کنند.

بزرگان تولید کننده کفش و کتانی ایران که باید ارز آور ترین کارخانه ها را شامل شود صادرات کفش و بازار های جهانی را رها کرده اند و به بازار داخلی چسبیده اند، بازاری که باید محلی برای رشد تولیدی های کوچک تر باشد، تولیدی های کوچک را به بستن دکان هایشان وادار می کند.

البته قبل از برسی مزایا تولید کفش و کتانی در ایران در رابطه با چالش های آن نیز صحبت خواهیم کرد که تصویری واقع بینانه ای را هر فردی که قصد آغاز فعالیت در صنف کفاشی یا سرمایه گذاری در کفش را داشته باشد ترسیم کرده باشیم.

تولید کنندگان کفش و کتانی

تولید کتونی

دبیرکل جامعه مدیران و متخصص های صنعت کفش و کتانی در ایران آقای علی لشگری می باشد.

بخشی از مشکلاتی را که تولید کنندگان کتانی با آن درست به گریبا هستند را از زیان ایشان می شنویم.

اول از همه باید اشاره داشت که گرچه در ایران شرایط خوبی مهیا هست برای تولید مواد اولیه کفش و کتانی اما از این ظرفیت آن طور که باید و شاید استفاده نمی شود.

بیسیاری از محصولات که مورد نیاز در صنعت کفش خودشان باز محصول مادر نیستند، مواد اولیهآن از ایران صادر می شود، آن مواد در کشوری دیگر فراوری شده و باز به ایران باز می گردد.
همچین چیزی امری عادی و معمول در تمام اقتصاد های دنیا می باشد تا وقتی که حجم پایینی از مواد اولیه یک صنعت را شامل شود اما در ایران این چنین نیست، اعلی رقم توانایی تولید مواد اولیه کفش، حجم بالا این مواد و کالا ها از خارج از کشور وارد می شود، همین جا یکی از نقاطی هست که تولید کننده ایرانی را با چالش روبرو می کند،
چرا چالش، چون حال او باید محصولی را وارر کشور کند که متخصص، دستگاه ها و ظرفیت تولید آن در ایران بوده، حال او در بحث واردات با مسائل گمرکی، تحریم، حمل و نقل و موارد بسیاری روبرو می شود که علاوه بر درگیری فکری بر قیمت تمام شده آن کالا ها تاثیر ویژه ای دارد، در ضمن دست تولید کننده را نیز برای پیاده سازی طرح های خلاقانه اش می بندد اگر شما محصولی را که در ایران تولید می شود را به گونه ای دیگر بخواهید، می توانید آن را سفارش دهید و ان طور که باب میل شماست برای شما تولید شود، گویی اصلا خود شما دارید آن را تولید می کنید، اما زمانی که آن کالا از خارج از کشور وارد می شود، تنها افراد واردکننده و نفرات اصلی که به طور مستقیم با کارخانه مورد نظر در ارتباط هستند می توانند از این امتیاز برخوردار باشند و باقی افراد تنها از بین گزینه های موجود باید انتخاب کنند.

 • شرایط راه اندازی تولیدی کفاشی
 • مواد اولیه کفش ایران
 • تولیدکنندگان کفش کتانی

آقای لشگری هم به گزارش خبر گذاری های رسمی، در مورد مسائل مهمی که صنعت کتانی با آن ها درگیر هست این گونه می گوید که

تولید کنندگان واقعی باید از بابت نیاز ارزی تامین شوند، نیاز ارزی تولید کنندگان بسیار مهم و تائین کننده هست و باید تمام ارگان ها و نهاد های تصمیم گیرنده در مورد آن دقت عمل داشته و حل مشکلات آن را اولویت خود بدانند، این درحالیست که در موارد زیادی آن را نادیده می گیرند.

آقای علی لشگری همچنین اشاره کرده است که صنعت کفش هم مانند بسیاری صنایع دیگر قطعا برای تامین نیاز خود و مواد اولیه خود به منابع ارزی نیاز دارد، منابعی که باید در اختیار صنایع قرار بگیرند تا به اقتصاد مشور خون بدهند تا چرخ صنعد را به حرکت در بیاورد، چرخی که اگر آن طور که باید بچرخد تمام کشور را از بابن نیاز ارزی تامین می کند.

گرچه با سیاست های بانک مرکزی و نوسانات ارزی، فعالین این صنف با مشکلاتی روبرو هستند که هر کدام آن مشکلات به تنهایی می تواند در آینده تهدیدی برای بقا این صنعت و تولید کنندگان کفش کتانی به شمار آید.

تولید بهترین کتانی ایران

بهترین کتانی ایران

تولید بهترین کتانی ها در یاران انجام می شود برخی از آن ها در ایران تولید می شوند و مستقیما به خارج از کشور صادر شده و کلا به بازار ایران عرضه نمی شود.

تولید بهترین کتانی ها در ایران با تیراژ پایین انجام می شود، بسیاری از تولیدکنندگان کتانی در ایران دارای فعالیت غیر رسمی هستند، علت آن هم دل پر آن ها از عدم حمایت صنف از آن ها می باشد.

مشکلات زیادی در این چند سال برای تولید کنندگان ایجاد شده است، فریاد های آن ها شنیده نشده و واحد های تولیدی زیادی جمع شده اند و یا به ورطه ورشکستگی نزدیک شده اند.

آقای لشگری در مصاحبه ای با با یکی از خبرگزاری های رسمی در سال 97 می گوید

اصلی ترین نگرانی در این صنعت آن است که از آن جایی که بیش تر تولید کنندگان به صورت صنفی فعالیت می کنند، امکان و شرایط برای واردات مستقیم آنچه نیاز دارند را ندارند، آن ها مجبور هستند که خود را از محصولات مشابهی که در اختیار بنکداران و دیگر وارد کنندگان هست تامین بکنند، این یک چالش برای تولید می باشد، گرچه به نظر ما بهتر بود به جای وازه چالش از واژه گلوگاهی استفاده می شد که بسیاری را خفه کرده است.

متخصص کتانی و کفش مذکور اضافه می کند که مشکلات ارزی جدید و سو استفاده هایی که وجود دارد باعث بهانه تراشی آن وارد کنندگان و بنک داران برای افزایش قیمت هم شده است، این زمینه سازی برای تعطیل کردن واحد های کوچک تری و ضعیف تر این صنعت هست و قطعا نام این کار ضربه به صنعت ایران و خیانت می باشد.

همان طور که این مصاحبه در سال 97 انجام شد و تا امروز هم بسیاری از واحد های کوچک تولیدی تعطیل شد و ترس این متخصص اتفاق افتاد.

او هشدار داد که نگرانی و اولیویت بودن دسترسی و دستیابی به مواد اولیه با قیمت و کیفیت مناسب منطقی می باشد.

مشکلات تولیدکننده کفش

تولید کتونی ایران

دبیر کل جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران اعتقاد دارد که با توجه به آن که تولید کنندگان کفش به علت مشکلات اقتصادی مجبور هستند نیاز های اولیه خودشان را به در حجم کمتری و برای مدت کوتاه تری خرید کنند و از سویی دیگر افزایش قیمت ها و نقد شدن بازار ها خطر و احتمال ورشکستی را برای بسیاری به ارمغان آورده است.

باید مسئولان و هر کسی که در نقطه ای تاثیر گذار ایستاده است، بتواند جریان تامین مواد اولیه را جمع کند این مشکل باید فورا و حتما از میان برداشته شود تا در آینده ای نزدیک تعطیلی کارگاه موج تازه ای از بی کاری را به اقتصاد تحمیل نکند که دیگر جبران آن ساده و کم هزینه نخواهد بود.

قانونی تصویب شد که برای حمایت از تولید کنندگان داخلی بود، بر طبق این قانون واردات کفش ممنوع اعلام شد!

البته بعد هم با افزایش نرخ ارز که از این قانون در این زمینه موثر تر بود حتی قاچاق کفش را به یک حرکتی فول و بدون صرف و نتیجه اقتصادی تبدیل کرد.

این مسئله به هرحال می توانست برای تولید کنندگان فرصت به حساب آید، آن ها در این شرایط نه تنها می توانستند بازار ایران را پس بگیرند که باتوجه به ارزش پول ملی بازار کشور های اطراف را نیز تصاحب کنند، اما این فرصت آنجا رنگ باخت که تصمیم گیری های اشتباه شرایط را برای تولید کننده به جای مهیا کردن پر چالش و واقعا دشوار تر کرد.

تامین کننده صنعت کتانی ایران

کتونی دخترونه

صنایع بالا دستی کفش و کتانی از قبیل پتروشیمی و … در شرایط بد اقتصادی به نفع مجموعه خود و نه اقتصاد ایران عمل کردند.

آن ها با جریان ساری های مختلف مدام قیمت مواد اولیه را افزایش دادند و نمی دانیم نام این را چه بگذاریم، این خود تحریمی و خود زنی فعالین ضعیف تر را ناامید می کند و باعث شکستن کمر تولیدی های نوپا می شود.

باید جلوی این جریانات در اتاق های اقتصاد، در وزارت صنعت، شورای رقابت و دیگر نهاید های نظارتی گرفته می شد.

 

در اواسط سال 97 که قیمت ها هعی بیش  تر و بیش تر می شد، حتی قیمت مواد اولیه داخلی که هیچ منشا ارزی ندارد که بر آن ها تاثیر گذارد هم افزایش پیدا می کرد.

مواد اولیه توسط بسیاری از افرادی که حتی سابقه تولید هم نداشته اند خریده می شد و صرفا از شرایط بورسی آن برای منافع اندک خود استفاده می کردندکه باعث زمین گیر شدن تولیدی ها می شد.

مثلا مواد پلیمری و پتروشیمی آنچنان تقاضای بی سابقه ای یافته بود که هر ساعت قیمت آن تغییر میافت.

 • تولید پلیمر
 • تامین پی یو
 • تولید زیره کتانی
 • فروش زیره کتانی
 • تولیدچسب صنعتی
 • تولید چسب فوری
 • تامین و فروش چسب
 • چسب کفاشی

واردات مواد اولیه کتانی و کفش

تجارت کتونی

صنعت کفش و کتانی صنعتی بزرگ و پر تنوع می باشد.
نمی توان تولید کنندگان را شمارد و نیاز آن ها را پیش بینی کرد و برایشان سهیمه مواد اولیه در نظر گرفت این کار عملی نیست.

تولید برخی کتانی ها و کفش ها نیاز به ارزی بیش تر و برخی نیاز کمتری به ارز دارند، مدام محصولات مختلفی طراحی و تولید می شود و مقدار و میزان تولیدات کفش و کتانی نیز مدام در نوسان است.

مهم آن است که مواد اولیه به هر طریق تامین و فراهم شود، چه برای تولید آنچه منشا داخلی دارد و چه برای محصولاتی که باید مواد اولیه آن را از کشور های دیگری مانند چین، کره و ترکیه تامین کنیم.

بعد اگر بنا به حمایت کردن از تولید داخلی هست باید ابتدا نگاهی به مسائل انداخت و جلوی آسیب ها را گرفت بعد حالا به فکر حمایت باشیم.

صنعتگران ایرانی فریاد می زنند جلوی مارا با اشتباهات خود نگیرید، نیازی به حمایت نیست!!!

صنعتگران ایرانی در بدترین شرایط اقتصادی هم باز فعالیت های کم ریسک و پر ریسک اقتصادی را می پذیرند، تنها کافیست بستری منطقی و متساوی برای آن هنا فراهم کنیم و تماشا کنیم که متخصصین ایرانی، صنعت ایران را چگونه تکان می دهند.

سیاست گذاری هایی در تامین مواد اولیه اتخاذ شده بود که تامین مواد اولیه از خارج از ایران ارزان تر تمام می شد تا تولید آن ایران.

معادله ها و مسائل چند مجهولی تولید کتانی (نه تنها کفش و کتانی این برنامه برای بسیاری صنایع مصداق دارد) را درگیر کرده است که تولید کنندگان از برنامه ریزی برای حل آن عاجز شده اند، آن ها نمی دانند چه بکنند، صنعتگرانی را به چشم دیده ایم که به تولید سر به سر و بدون سود کالا هم تن داده بودند که تنها چراغ تولیدشان خاموش نشود…

ظرفیت تولید کفش و کتاین در ایران روزانه بیش از 3 میلیون جفت می باشد اما تولید در سال 97 د رمحدوده 2 میلیون جفت قرار داشت و اموز از آن نیز کمتر شده است.

منبع مصاحبه با آقای لشگری_ جام جم آنلاین (کد خبر: 3392703724750247884) می باشد.

سایز بندی کتانی های تولید ایران

کتونی مردونه

در ابتدا چند تا مسئله را مطرج کردیم و یکی یکی پاسخ آن ها را دادیم

یکی از سوال ها این بود که چرا برخی کتانی ها پای چپ بزرگ تر از پای راست یا برعکس می باشد.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید کتانی به یک کغازه کتونی فروشی بروید و پس از دیدن مدل ها کی را اننخاب کنید، زمانی که آن ها پوشیدید حس می کنید یک لنگه از آن بزرگ تر از آن یکی هست، به فروشنده می گویید و او می گوید مثلا کلا پای چپ همیشه یکم بزرگ تر هست!
علت های مختلفی برای هم اندازه نبودن کتانی های هم سایز وجود دارد کی از آن ها قالب هست.

 • کتانی قالب بزرگ
 • کتونی قالب کوچک
 • انواع قالب کتانی
 • تولید قالب کتانی ایران
 • انواع قالب کفش و کتانی
 • تراش قالب استاندارد کتانی
 • طراحی قالب کفش و تراش آن با دستگاه
 • کتانی اسپرت استاندارد

بسیاری از کار های کفاشی با دست انجام می شود وهر چه در هر صنعتی تعداد نیروی انسانی بیش تر باشد و کار ها دستی تر باشد ضریب خطا هم بالا تر می رود.

در گذشته برای تراش قالب های کفش و کتانی دستگاه هایی مانند دستگاه cnc و … نبود پس ممکن بود که قالب ها دقیقا مانند هم نباشند.

حتی برخی از کارگاه ها برای پای چپ و راست قالب جداگانه نمی ساختند و آن قالبی که استفاده می کردند به پای راست برای مثال اندازه می شد و بریا پای چپ تنگ می شد!

از آن جایی هم که هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است و آن را هم بچشید ممکن است ایراد را بر روی حواس چشایی شما هم بگذارد اما بر روی محصول خود نگذارد، فروشنده کفش هم ایراد را بر روی پای شما می گذاشت و مچ نبودن جفت کاری خود را قبول نمی کرد.

هر مدل کفش یا کتانی، قالب متفاوتی با یک دیگر دارد اگر نیروی انسانی آن ها اشتباه استفاده کند، ممکن است به علت نزدیکی آن دوقالب رخ کار خراب نشود اما زمان استفاده قطعا متوجه غیر استانداردی کتانی می شوید.

برخی پسته ای ها یا رویه های کتانی اندکی کوچک تر یا بزرگ تر از هم هستند که باید آن در مراحل بعدی کار ایراد زدایی بشود، اگر نشود باز ممکن است با همان مشکل یک لنگه کوچک هست یکی بزرگ مواجه بشویم.

محمد رضا عظیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلیا شما را به خرید بهترین محصولات کتانی اسپرت و کفش ایلیا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید