مجموعه ایلیا شما را به خرید بهترین محصولات کتانی اسپرت و کفش ایلیا دعوت می نماید.

استاندارد کتونی اسپرت درجه یک مناسب پیاده روی و ورزش

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع زیره های استفاده شده در کفش کتانی اسپرت درجه یک کدام اند؟کتونی اسپرت مردانه و زنانه با زیره پی یو   PUکتانی اسپرت درجه یک ورزشی مردانه و زنانه با زیره Evaزیره آج دار در کتونی اسپرت درجه یک چه کاربردی دارد؟معرفی انواع رویه و کاربرد آن در انواع کتانی اسپرت درجه یککیفیت و کاربرد رویه اشبالت در کتونی ورزشیکیفیت و کاربرد رویه پارچه مش در کتونی اسپرتکدام جنس برای کتونی طبی مناسب است؟مقایسه کتونی های بند دار ورزشی و کتونی های بدون بند پیاده رویپاشنه استاندارد کتونی پیاده روی و ورزشی
کتونی زدایکس 750

کتونی zx750 عمده

زیره و رویه یکی از مهم ترین قسمت های هر کتانی اسپرت درجه یک می باشند چرا که جنس، کاربرد و قیمت کتونی را تعیین می کنند. اما بهتر است بدانیم زیره PU و EVA و یا زیره آج دار برای چه کاربرد هایی مناسب اند و چه خصوصیاتی دارند؛ و یا رویه اشبالت و پارچه مش چه تفاوتی باهم دارند! دانستن این موارد است که می تواند ما را در خرید هوشمندانه همراهی کند.

انواع زیره های استفاده شده در کفش کتانی اسپرت درجه یک کدام اند؟

کتانی زدایکس 750 عمده

یکی از مهم ترین موارد سازنده کتونی ها که کیفیت آن ها را تضمین می کند زیره می باشد، اما دلیل اهمیت بالای زیره در کتونی اسپرت چیست؟
کتونی اسپرت درجه یک به کتونی ای گفته می شود که برای حداثل ۲ سال بتواند کارایی داشته باشد و راحتی پا، زانو و کمر را تضمین کند.
به همین دلیل، با زیره مناسب و با کیفیت ما می توانیم به این درجه از کیفیت برسیم.
در واقع زیره های زیادی در صنعت تولید کتونی در ایران و خارج از کشور وجود دارد که از جمله معروف ترین آن ها می توان به زیره PU که در ۷۰% کتونی های ورزشی کاربرد دارد و زیره Eva و زیره های طبی اشاره کرد.
البته تمامی زیره ها می توانند با یک لایه زیره دیگر ترکیب شوند، به طور مثال خیلی از زیره های EVA با یک لایه لاستیکی برای مقاومت بیشتر در کتونی ها استفاده می شوند.
از جمله اهمیت زیره در کتونی ها می توان به عمر کتونی، تضمین سلامت پای مصرف کننده، جلوگیری از ترک خوردن و محافظت از پا در برابر عوامل بیرونی اشاره کرد.

کتونی اسپرت مردانه و زنانه با زیره پی یو   PU

آدیداس زدایکس جدید

یکی از متداول ترین زیره ها در صنعت کفش سازی، زیره های پی یو PU هستند. این زیره در واقع با اسم پلی یورتان  Poly Urethaneدر بازار وجود دارند.
این دسته از زیره ها در تولید کتونی های روزمره استفاده بسیار زیادی دارند چرا که وزن سبکآن ها باعث می شود کفش ها وزن چندانی نداشته باشند و برای استفاده های روزمره و روزانه مناسب باشند.
همچنین این زیره دارای مقاومت بالایی می باشد و برای استفاده ۲ سال و بالاتر مناسب می باشد، در نتیجه کتونی های تولید شده از این زیره می توانند در دسته کتونی های درجه یک و درجه دو قرار بگیرند که برای فروشگاه ها و خرید های عمده مناسب اند.
از دیگر خصوصیات این زیره می توان به انعطاف پذیری آن اشاره کرد که باعث می شود کفش دچار شکستگی نشود، که در واقع تنها زیره هایی این مشکل شکستگی را تجربه می کنند که نرمی لازم را نداشته باشند!
این زیره در کفش های زمستانی نیز استفاده می شود چرا که در برابر لغزش نیز می تواند مقاومت خوبی نشان دهد.

کتانی اسپرت درجه یک ورزشی مردانه و زنانه با زیره Eva

کتونی تمام چرم زدایکس 750

اگر به دنبال پر فروش و پرطرفدار ترین زیره در صنعت کفش و کتونی سازی هستید، پس حتما باید زیره EVA  را به خوبی بشناسید!
همانطور که اشاره شد، در تولید بیش از ۷۰% کتونی های اسپرت و ورزشی از این زیره استفاده شده است، اما دلیل استفاده از زیره EVA چیست؟
این زیره با استفاده از موادی تولید شده است که بافت آن بیش از چیزی که فکرش را کنید نرم است؛ و این نرمی باعث شده تا کاربرد بسیار زیادی در کتونی و کفش های تولید شده داشته باشد.
در واقع این زیره با نام اصلی Ethyl Vinyl Acetate در بازار وجود دارد.
اما نرمی بسیار زیاد این زیره به کفش آسیب نمی زند؟!
البته که تولید کننده ها برای این مشکل نیز راه حلی دارند؛ در تولید این نوع کتونی ها، زیره EVA را با یک لایه لاستیکی و یک لایه  TPU ترکیب می کنند که علاوه بر نرمی، مقاومت کفش نیز بسیار بالا تر رود.
این ترکیب باعث می شود تا در زمستان کفش لیز نخورد و در برابر لغزش مقاوم باشد و همچنین به دلیل نرمی این زیره، در تابستان نیز تغییر شکل ندهد.
از جمله کتانی اسپرت درجه یک تولید شده با این نوع زیره، می توان به کتونی آدیداس ZX 750 اشاره کرد.

زیره آج دار در کتونی اسپرت درجه یک چه کاربردی دارد؟

کتانی تمام چرم عمده

زیره های آج دار یکی از معروف ترین زیره ها برای استفاده در کتونی های مناسب ورزش ها در زمستان و جاهای سنگی است.
این زیره در زمستان می تواند به خوبی مصرف کننده را از لغزش و زمین خوردن حفظ کند و در کوه نوردی و همچون ورزش هایی می تواند به خوبی پا را هدایت کند و از مشکلاتی مانند لیز خوردن آن را حفظ کند.
زیره های آج دار دارای شکل های بسیار متنوعی می باشد، که از جمله آن ها می توان به زیره هایی با آج های کوچک، متوسط و درشت اشاره کرد.
همچنین در کفش های ساقدار نیز از این زیره استفاده بسیار زیادی می شود.
در سال های اخیر، به طور مثال از سال ۲۰۱۸ تا به حال این زیره ها طرفدار های بسیار زیادی پیدا کرده اند و فروش بالایی را در بازار تجربه کرده اند.

معرفی انواع رویه و کاربرد آن در انواع کتانی اسپرت درجه یک

کتانی گارانتی دار زدایکس 75

کفش و کتونی دارای قسمت های متفاوتی است، اما قسمتی که در دید همه افراد است و ظاهر کفش را می سازد رویه می باشد.
رویه کفش دارای جنس های بسیار متفاوتی می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چرم
 • پارچه ای
 • اشبالت
 • پلاستیکی
 • میکروفیبر
 • پی یو PU
 • مواد مصنوعی
 • مواد طبیعی
  اما هر کدام از آن ها را نمی توان برای هر کاربردی استفاده کرد، به طور مثال بهترین نوع رویه برای رویه ی ورزشی، رویه اشبالت، پارچه ای و مواد مصنوعی می باشد.
  البته کیفیت رویه نیز امری مهم می باشد چرا که پاره شدن و رنگ پس دادن کتونی ها، ناشی از کیفیت بد رویه می باشد.

کیفیت و کاربرد رویه اشبالت در کتونی ورزشی

کتونی زدایکس 750

قبل از دانستن کاربرد جنس رویه اشبالت در کتونی ورزشی باید بدانیم که رویه اشبالت چیست و از چه چیزی تشکیل شده است.
این رویه از جنس چرم گاو و یا گوساله می باشد که در قسمت زیرین پوست آنان می باشد.
این جنس رویه چه از مواد طبیعی و چه از مواد مصنوعی تولید شده باشد، به دلیل نوع تولید آن، بسیار محکم و مقاوم است و به ندرت به شستشو نیاز پیدا می کند و همچنین در صورت شستشوی آن، رنگ پس نمی دهد و همچنین رنگ آن دچار تغییر نمی شود.
پس این یکی از رویه هایی است که در کتونی های درجه یک و با کیفیت تولید می شود و برای مدت طولانی قابل استفاده می باشد.
رویه اشبالت در کتونی های ورزشی بسیار زیادی یافت می شود، به طور مثال در تولید کتونی ZX 750  آدیداس از این زیره استفاده شده است که باعث شده این کتونی زد آب باشد و با زیره EVA که در آن استفاده شده است به یکی از پرفروش ترین کتونی ها آن را تبدیل کرده است.
این رویه در صورت مصنوعی بودن دارای بافت های منظم و یکدست است، اما چه چرم طبیعی و چه مصنوعی، هر دو به طور کامل خصوصیات خوب این رویه را دارند و حفظ کرده اند.

کیفیت و کاربرد رویه پارچه مش در کتونی اسپرت

کتونی zx750 عمده

رویه مش یکی دیگر از چندین نوع رویه است که کاربرد وسعی در تولید و صنعت تولید کتونی و کفش دارد.
کتونی های ورزشی و راحتی بسیار زیادی در تولید و طراحی خود از این نوع رویه استفاده می کنند چرا که این رویه دارای کیفیت بالایی می باشد و ظاهری زیبا و شیک به کتونی ها می بخشد.
این رویه با استفاده از دو مواد پلی استر و نایلون تولید می شود که باعث افزایش جریان هوا در کتونی می شود و آن را برای استفاده های روزمره بسیار مناسب می کند.
پارچه مش در واقع حالت توری مانند دارد و خیلی از کتونی های ورزشی بخشی از رویه خود از این رویه استفاده می کنند چرا که منافذ و روزنه های موجود در این پارچه باعث می شود پای مصرف کننده دچار بیماری های پوستی نشود و با هوا کاملا در تماس باشد.
به طور مثال، خیلی از کتونی های برند آدیداس و اسکیچرز از رویه مش تولید شده اند.

کدام جنس برای کتونی طبی مناسب است؟

کتونی تمام چرم گاوی زد ایکس 750

کفش و کتونی های طبی بیشتر در سایز های زنانه و مردانه تولید می شوند و برای سنین ۳۵  سال به بالا کاربرد دارند، به همین دلیل طراحی و تولید این کتونی ها باید با استاندارد هایی تولید شود که مطابق این سنین باشد.
به طور مثال، در رنگبندی می دانیم که بیشتر افراد در این سنین ترجیح می دهند کفش های ساده را انتخاب کنند، در نتیجه خرید عمده کتونی بهتر است در رنگ های ساده و دلنشین انجام  شود تا فروش نیز بالا تر رود.
جنس اکثر کفش های طبی، از چرم می باشد و یکی از این چرم ها را می توان چرم اشبالت نام برد، اما به صورت کلی در خرید عمده کتونی طبی درجه یک، زیره مهم ترین نقش را دارد.
زیره کتونی طبی باید نرم باشد اما نرمی آن به  شدتی نباشد که به زانو آسیب وارد کند و همچنین وزن و سبکی کتانی نیز امر مهمی در کیفیت آن است.
مهم ترین نکته در خرید عمده کتانی درجه یک طبی این است که شما از تولیدی معتبر خریداری کنید، که معمولا این تولیدی ها بر روی محصولات خود گارانتی درنظر می گیرند و شما می توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

مقایسه کتونی های بند دار ورزشی و کتونی های بدون بند پیاده روی

کتونی تمام چرم زدایکس 750

کفش کتانی با کیفیت در صنعت تولید دارای مدل های بسیار متفاوت و متنوعی می باشد و هر کدام از آن ها دارای شاخص هایی هستند که به مصرف کننده و خریدار های عمده کمک می کند تا بهترین کتونی را برای مصارف خود خریداری کنند.
به طور مثال کتونی های ورزشی گاهی دارای لژ هستند و گاهی بدون لژ، گاهی ساقدار و گاهی ساده و بدون ساق و همچنین بعضی از آن ها دارای بند هستند و در تولید بعضی دیگر از بند استفاده نشده است.
برای خرید عمده کتونی پیاده روی بدون بند، باید دقت کنید که این نوع کتونی ها بیشتر برای استفاده روزمره و راحتی خریداری می شوند و در قسمت رویه آن ها روزنه های بسیار زیادی وجود دارند.
از جمله این کتونی ها می توان به کتونی دوکاره پیاده روی / راحتی اسکچیرز، ونس و آدیداس اشاره کرد.
اما برای خرید عمده کتانی پیاده روی و ورزشی بند دار باید دقت کرد که این کتانی ها برای ورزش های سنگین تر مانند دو سریع، ورزش های باشگاهی، والیبال و بسکتبال مناسب تر می باشند.
زیره و رویه استفاده شده در هر کدام از مدل کتانی ها بستگی به نوع کاربرد آن دارد و هرکدام را برای استفاده های خاص منحصر به فرد می کند.

پاشنه استاندارد کتونی پیاده روی و ورزشی

کتانی زدایکس750 zx750

همانطور که از اهمیت زیره در قسمت های قبل گفتیم، باید بدانید که یکی دیگر از قسمت های بسیار مهم کتونی که در تعیین کیفیت آن و همچنین کاربرد آن تاثیر بسیار زیادی دارد، پاشنه و نوع پاشنه کفش است.
می دانیم که چندین سال است به دلیل شدید شدن کمر درد و زانو درد در زنان، استفاده از کفش های پاشنه بلند به شدت کاهش پیدا کرد و دنبال این کاهش، فروش کتونی ها و مخصوصا کتونی های لژ دار افزایش یافت.
اما لژ کتونی ها، در حالی می تواند برای زانو و کمر بی خطر باشند که از موادی استفاده شده باشد که نرمی لازم را برخودار باشد و طراحی آن به شکلی باشد که به ساختار پا آسیب وارد نکند؛ معمولا این کتونی ها با نام کتونی لاغری شناخته می شوند و در بازار مدل های متنوعی از این نوع کتونی ها یافت می شود.
اما اگر درباره پاشنه کتانی اسپرت درجه یک سوال داشته باشیم، می توان گفت استاندارد تولید و طراحی پاشنه در کتانی اسپرت بین ۲ الی ۳ سانتی متر می باشد و بیشتر شدن اندازه آن می تواند در استفاده طولانی مدت به پای مصرف کننده آسیب وارد کند.
همچنین، طراحی این پاشنه باید به صورتی باشد که وزن کفش را سنگین نکند و از کیفیت کفش نکاهد.

محمد رضا عظیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ایلیا شما را به خرید بهترین محصولات کتانی اسپرت و کفش ایلیا دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *